Özelleştirilebilen Ödeme Sayfası

Önemli

PayU altyapısına entegre olabilmeniz gerekli bilgiler, PayU Yönetim Panelinde bulunan hesap ayarları sayfasında “Üye İşyeri Entegrasyon İsmi” (MERCHANT) ve “Kodlama Anahtarı” (SECRET KEY) şeklinde yer almaktadır.

Bu bilgiler doğrultusunda entegrasyon sürecini başlatmak için yazılım hizmeti aldığınız kurum yada kişiden destek almanız gerekmektedir.

Hali hazırda PayU entegrasyonu bulunan bir e-ticaret paketi kullanıyor iseniz, Üye İşyeri Entegrasyon İsmi ve Kodlama Anahtarı bilgileri ile kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum adımları ile ilgili yazılım hizmeti aldığınız firmadan destek almanız gerekmektedir. 

Automatic Live Update (ALU) API / Site İçi Ödeme

Ödeme ile ilgili kredi kartı bilgilerinin kendi web siteniz içinde girilmesine ve aynı zamanda kendi kişisel ödeme sayfanızı oluşturmanıza imkan veren entegrasyon modelidir. Bu modelde kart bilgileri güvenli bir şekilde HTTP POST metodu ile SSL üzerinden gönderilir. Bu entegrasyon modelinde SSL sertifikası temin edilmesi gerekmektedir. 

ALU entegrasyonu dokümanı için tıklayınız

Servisler

  • Anlık İşlem Bildirimi (Instant Payment Notification - IPN)

Bu servis sayesinde, PayU Yönetim Panelinizden belirlediğiniz bir URL'e başarılı statü değişimlerinde (PAYMENT_AUTHORIZED, COMPLETED, REFUND) HTTP protokolünden bildirim alırsınız. Bu bildirimden yararlanarak siparişleri kendi tarafınızda otomatik işleyebilirsiniz.

IPN servisi entegrasyon dokümanı için tıklayınız

  • İptal/İade Servisi (Instant Reverse/Refund Notification - IRN)

IRN servisi, sipariş iade ve iptal işlemlerinizi bir api aracılığı ile kendi altyapı arayüzünüzden gerçekleştirmenizi mümkün kılar. 

IRN servisi entegrasyon dokümanı için tıklayınız

  • Anlık Teslimat Bildirimi ( Instant Delivery Notification - IDN  )

Çalışma modeliniz gereği bir sipariş için yapılan ödemenin, ürün ya da hizmet müşteriye ulaştıktan sonra müşteriden tahsil edilmesini isteyebilirsiniz. Bu servis ön otorizasyon alınmış bir işlemin satışa dönüştürülmesine olanak vermektedir. Bu noktada IDN servisi işinizi görecektir. Bu servis ile ilk aşamada müşterinin kartından ilgili limit bloke edilir. Sonrasında, siz IDN ile işlemi onaylayarak bloke edilmiş olan limiti satış işlemine dönüştürebilirsiniz.

IDN servisi kullanabilmek için, öncelikle destek@payu.com.tr adresine e-posta göndererek, bu servisin aktif edilmesini talep etmeniz gerekmektedir. 

IDN servisi entegrasyon dokümanı için tıklayınız

  • Puan Kullanımı ( Loyalty Points API )  

Müşterilerinizin önceki alışverişlerinde biriken kredi kartı puanlarını sorgulatabileceğiniz bir servistir. Sonrasında alışverişin tamamını veya bir kısmın bu puan ile gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. 

Entegrasyon dokümanı için tıklayınız.  

  • Rapor Servisi ( Reporting API )

PayU altyapısında gerçekleşen tüm başarılı ve başarısız işlem hareketlerini bu servis aracılığı ile kendi altyapınıza alabilirsiniz. 

Entegrasyon dokümanı için tıklayınız.  

  • Kart Saklama ( Token Payment - API )

Müşterilerinizin bir sonraki alışverişlerini daha hızlı ve kolay yapabilmesi için PayU altyapısının kart saklama ( token payment ) hizmetini kullanabilirsiniz. Bu şekilde, müşterileriniz her seferinde tekrar tekrar kart bilgisi girmek zorunda kalmaz. Ayrıca üyelik ve abonelik işlemleri gibi düzenli ödemeler için de bu servisi kullanabilirsiniz. 

Entegrasyon dokümanı için tıklayınız.  

  • Kart Tanıma ( Card BIN - API )

Bu servisi kullanarak müşterileriniz ödeme yaparken, kart numaralarının ilk 6 hanesini (BIN) girdiğinde otomatik olarak kartın ait olduğu ülke, banka, kart tipi, kart programı ve taksit özellikleri bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem ödeme sayfanızı daha etkili kullanabilecek şekilde tasarlayabilir hem de müşterilerinize özel kampanyalar gösterebilirsiniz. 

Entegrasyon dokümanı için tıklayınız