hero_14

Hakkımızda

Prosus’un fintech ve e-ödeme şirketi olan PayU, küresel bir tüketici internet grubudur ve dünyanın en büyük teknoloji yatırımcılarından biridir. Farklı kıtalardaki uzun vadeli büyüme potansiyeline sahip pazarlarda faaliyet gösteren ve yatırım yapan Prosus, tüketiciye hizmet eden internet şirketlerini destekler, zenginleştirir ve toplumun hizmetine sunar. Prosus iştiraki ve dünyanın önde gelen online ödeme altyapısı sağlayıcılarından biri olarak müşterilerimize her zaman hızlı, basit ve etkili bir online ödeme süreci sunmayı amaçlıyoruz.

Dünya genelinde 250’den fazla sunduğumuz ödeme metoduyla e-ticaret firmalarının müşterileriyle ilişkilerini güçlendiriyoruz.

Asya, Avrupa, Latin Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da bulunan ekiplerimiz ve iş ortaklarımızla müşterilerimizin ihtiyaçlarına en doğru şekilde karşılayan yerel çözümleri bulmak için çalışıyoruz. 

PayU Türkiye olarak Visa ve MasterCard tarafından onaylanan Türkiye’nin ilk ödeme servis sağlayıcısıyız. 2016 yılından bu yana BDDK tarafından ödeme kuruluşu lisansı altında faaliyet gösteriyoruz. Uluslararası düzeyde kazandığımız bilgi ve deneyimi Türkiye e-ticaret pazarının ihtiyaçlarına göre şekillendirerek çalıştığımız 10.000’dan fazla işletmenin önemli bir iş ortağı olmayı hedefliyoruz.

Hakkımızda kısa kısa...

  • 17 ülkede, 2.3 milyar potansiyel kullanıcıya erişiyoruz.
  • PayU 25’ten fazla para birimiyle ödemeyi destekliyoruz. Para birimlerinden bazıları; USD, Euro, Hint Rupisi, Rus Rublesi, Türk Lirası, Nijerya Nairası, Güney Afrika Randı, Polonya Zlotisi, Brezilya Reali, Meksika Pezosu, Arjantin Pezosu, Kolombiya Pezosu, Şili Pezosu, Peru Solu, Çek Korunası, Romanya Yeni Leusu, Macar Forinti ...
  • 250’den fazla lokal ödeme çözümü sunuyoruz. Ödeme opsiyonlarının bazıları; ulusal ve uluslararası kredi ve banka kartları, nakit ödeme, para transferi, e-cüzdan, kapıda ödeme, ön ödemeli kartlar, puan kullanma ve taksit seçeneği…
  • Dünya genelinde 70’ten fazla banka ve 15 finansal ağ ile iş ortağıyız.
  • Merkez ofisimiz Hoofdorp, Hollanda'da yer alıyor.
  • Hindistan, Rusya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Almanya, Güney Afrika, Nijerya, Türkiye, Brezilya, Meksika, Kolombiya, Arjantin, Panama ve Peru’da lokal ofislerimiz bulunuyor. 
  • Ödeme ve fintech servis sağlayıcısı olarak çalışıyoruz.
  • Ek olarak, Hindistan’da kendi e-cüzdan çözümümüzü sunuyoruz.

Prosus birincil olarak Euronext Amsterdam’da (AEX:PRX), ikincil olarak JSE Limited (XJSE:PRX) borsasında yer almaktadır ve hisse çoğunluğu Naspers’a aittir. Prosus, şirketleri ve yatırımları hakkında daha fazla bilgi için: www.prosus.com.

Diğer

PayU Türkiye, 6493 sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Kanunu doğrultusunda lisanslı ödeme kuruluşudur. Aynı zamanda 2015 yılından bu yana ÖDED üyesidir. 

Büyükdere Cad. No:106 Şerbetçi İş Merkezi Esentepe Şişli/İstanbul

+90 212 214 5000

193 Plaza, Büyükdere Cd. No:193 Kat:2, 34394 Levent / İstanbul 

+90 212 371 4639