hero_12
Destek

Size yardımcı olmak için buradayız

PayU ile çalışmak istiyorum

Nasıl başvurabilirim?

Başvuru formumuzu doldurarak PayU Üye İşyeri başvurunuzu iletebilirsiniz. Başvuru formunu göndermeden önce çalışma koşullarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Başvuru koşulları hakkında bilgi almak istiyorum.

PayU Üye İşyeri olmak için başvuru koşullarına bu sayfadan erişebilirsiniz.  

PayU üye işyeri olmak için vergi mükellefi olmanız gerektiğinizi hatırlatmak isteriz. Ayrıca başvurunuzun değerlendirmeye alınabilmesi için sitenizin aktif olması gerekmektedir. Siteniz aktif değilse, tarafımıza bir test hesabı açmanızı, kullanıcı adı-şifre gibi bilgileri bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

Başvurunuzu sağlıklı değerlendirebilmemiz için web sitenizdeki çalışma prensibini görmemiz ve bir takım testler yapmamız gerekmektedir. Siteniz aktif durumda ise; Sitenizde mutlaka, sunacağınız ürün/hizmete dair ödeme adımı, fiyat ve görsellere ulaşabiliyor olmamız gerekmektedir. Sitenizde iade koşulları, iletişim, sözleşmeler kısımlarının yaratılmış olması gerekmektedir.

Başvurumun durumu hakkında bilgi almak istiyorum.

Güvenlik nedenleriyle başvurunuz hakkında telefonda bilgi verilememektedir. Başvuru belgeleriniz bize ulaştıktan sonra başvurunuz değerlendirilmeye alınır ve en geç 7 işgünü sonra bilgi verilir.

Başvurunuz sonuçlandığında başvuru formunda belirttiğiniz e-posta adresine bildirim yapılır. E-posta elinize ulaşmadıysa posta kutunuzun “Önemsiz Posta Klasörünü” (spam) kontrol etmenizi rica ederiz.

Başvuru belgelerinizi eksiksiz bir şekilde bize göndereli 7 işgününü geçtiyse lütfen destek@payu.com.tr adresine konu ile ilgili e-posta göndermenizi rica ederiz.

Entegrasyon hakkında bilgiye nereden ulaşabilirim?

Teknik entegrasyon dokümanları ve örnek kodlara, Geliştiriciler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Entegrasyon ile ilgili diğer sorularınız için, destek@payu.com.tr adresine e-posta göndererek destek alabilirsiniz. Teknik birimimiz talebinizi inceleyerek en kısa sürede size yanıt dönecektir.

Desteklenen yazılımlar hakkında bilgi almak istiyorum

PayU entegrasyonu, programlama dili ve platformdan bağımsız olarak internetin ortak protokolü üzerinden çalışmaktadır. Kullanmış olduğunuz yazılımın PayU entegrasyonu sağladığından emin olmak için yazılım desteği aldığınız kişi ya da firma ile görüşmeniz gerekmektedir.

Tek Tıkla Ödeme hakkında bilgi almak istiyorum

Tek Tıkla Ödeme (1click payment) sayesinde artık sitenizden alışveriş yapan müşterileriniz dilerse bir sonraki alışverişlerinde ödemelerini kart bilgilerini girmeden tek tıkla tamamlayabilirler.

Müşterilerinizin hızlı ve kolay bir şekilde alışverişlerini tamamlamasını sağlayan "Tek Tıkla Ödeme" sayesinde sepet terketme oranlarınız azalacak, dönüşüm oranlarınız ve satışlarınız artacak. Müşteriniz alışverişini tamamladıktan sonra kendisine kartının kaydedilip kaydedilemeyeceği sorulur. Müşteriniz kartını kaydetmeyi kabul ettiği durumda bir sonraki alışverişinde kart bilgisi girmeden alışverişini Tek Tıkla tamamlar. 

Tekrarlayan Ödeme hakkında bilgi almak istiyorum

Tekrarlayan ödemeler ile artık düzenli ödemeleri yönetmek çok kolay.

Abonelik (subscription) modeli ile çalışıyorsanız ya da aidat ve bağış topluyorsanız, Tekrarlayan Ödemeler Servisi'nden yararlanabilirsiniz. Tekrarlayan Ödeme servisinde müşterinizin kredi kartı bilgileri güvenli PayU altyapısında saklanır. Scheduler altyapısı ile kart bilgileri tekrar girilmeden belirli tarih tekrarlayan ödemelerin tahsilatı yapılır.Dilenirse ileriye yönelik planlama yapılabilir ve alınacak ödeme tutarları değiştirilebilir