WooCommerce ile e-ticarete başlayın!

Wordpress üzerinde kurduğunuz online mağazanızda kolayca ödeme almak için farklı eklentiler kullanabilirsiniz. Ama bu eklentiler arasında en çok göze çarpanı kesinlikle WooCommerce

E-ticaret dünyasına girmek isteyenler için kolay ve çok yönlü bir çözüm sunan WooCommerce uygulaması bugüne kadar neredeyse 60 milyon kere yüklenmiş. Dünya geneline bakıldığında tüm e-ticaret sitelerinin yaklaşık %42'si WooCommerce kullanıyor*. 

Woocommerce neden bu kadar yaygın kullanılıyor? 

Öncelikle bu noktada Wordpress'e kısaca değinmek lazım. Dünyadaki tüm web sitelerinin %26'sı tarafından kullanılan** Wordpress web sitesi yaratmak için en kullanışlı platformlardan biri. Binlerce eklenti sunan Wordpress, bir web sitesinde ihtiyacınız olabilecek hemen hemen her türlü özelliği ücretsiz ya da çok düşük ücretler karşılığında edinmenizi sağlıyor.

Wordpress altyapısıyla oluşturulmuş siteleri online mağazaya dönüştürmek ise oldukça kolay. İşte bu noktada da devreye WooCommerce giriyor. 

WooCommerce ile nasıl online ödeme alabilirsiniz?   

Sitenizi Wordpress üzerinde kurup ardından da WooCommerce kurulumunu gerçekleştirdikten sonra hızlıca Sanal POS entegrasyonunuzu gerçekleştirip online ödeme almaya başlayabilirsiniz. Ayrıca müşteri yönetiminden lojistik yönetimine kadar çok sayıda konuda sağlanan uzantılarla da online ödeme dünyasında hayatınızı kolaylaştıracak çözümlere erişebilirsiniz. 

Online ödeme çözümlerine gelince, şu an bağımsız geliştiriciler ya da WooCommerce tarafından geliştirilmiş ve kurulumu hızlıca yapılabilen çok sayıda ödeme çözümü bulunuyor. Satış için hedeflediğiniz pazar ya da Banka / Ödeme Kuruluşu anlaşmalarınız doğrultusunda internette yapabileceğiniz kısa bir araştırmayla ihtiyacınız olan eklentiye ulaşabilirsiniz. 

Tüm bu yazılanlardan anlayacağınız gibi hem Wordpress'in hem WooCommerce'in öne çıkan özelliği ise yazılım bilgisi gerektirmemesi. 

PayU ve WooCommerce işbirliği size ne sunuyor?

PayU Türkiye olarak, WooCommerce altyapısına artan ilgiye uzun süre önce eksiksiz bir eklenti gerçekleştirerek yanıt verdik.

Wordpress arayüzünden çalıştıracağınız PayU WooCommerce eklentisiyle sadece Türkiye'de değil dünyanın dört bir yanından kredi ve banka kartlarıyla hemen online ödeme almaya başlayabilirsiniz. SSL Sertifikasyonu almanıza da gerek yok. 

PayU WooCommerce Ortak Ödeme Sayfası Özellikleri Nelerdir?​

  • Tek bir sözleşmeyle farklı bankaların Sanal POS'larını kullanabilirsiniz. 
  • Ödeme işlemleri PayU tarafından tasarlanan bir ödeme sayfasında tamamlanır, ödeme sayfası tasarlamakla uğraşmazsınız. 
  • Müşteriniz online ödemesini, banka, kredi kartı ya da BKM Express ile peşin ya da taksitli yapabilir. 
  • SSL, PCI DSS sertifikaları ile ödemeleriniz güvendedir. Ek SSL kurulumu gerektirmez.

 

Kaynakça

* https://barn2.co.uk/woocommerce-stats/#woocommerce-usage-stats

** https://digital.com/blog/wordpress-stats/