Müşterilerinize oldukları yerde ulaşın, yani sosyal medyada!

Bazı araştırmalar, internet kullanıcılarının internette geçirdikleri zamanın yarısının sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarında geçirdiğini gösteriyor.

Bu nedenle irili ufaklı birçok şirket ve girişimci, pazarlama ve iletişim kanalı olarak sosyal medyayı tercih etmeye başladı bile. 

Ve tabi bu durum beraberinde ‘Pazarlamasını yaptığım ürünün satışını neden buradan yapmıyorum?’ sorusunu gündeme getirdi.

Halen sosyal medyada online satış fikri size çekici gelmiyorsa ya da kafanızda soru işaretleri varsa bu fikirlerinizi gözden geçirmenize yardımcı olmanızı sağlayacak 5 maddelik ‘neden sosyal medya?’ listesi hazırladık; 

  1. Satış kanallarınızı genişletmek, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlar.
  2. Etkileşim, sosyal medyanın en önemli satış kozlarından biridir. Doğrudan son kullanıcıya ulaşma ve geribildirim alabilme / verebilme, alışveriş sırasında güveni arttırır. Bir kere doğru güven ilişkisi kurulduğunda ise süreklilik sağlanır.
  3. Yeni ürünleriniz geldiğinde, alıcılarınız sadece online mağazanıza uğradığında bundan haberdar olabiliyorken; sosyal medya sayesinde yeni ürünleriniz daha elinize ulaşmadan bile haberini duyurmaya başlayabilir, ürününüzü hemen almak isteyenleri web sitenize yönlendirmeden alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. 
  4. Sosyal medya hedef kitlenize daha kısa sürede ulaşmanızı ve kolayca pazar testleri yapmanıza imkan sağlar. İnsanların ilgisini çok daha iyi ölçebilirsiniz.   
  5. Instagram vb. kanallar yurt dışı pazarlara daha kolay ulaşmanızı sağlar. Sadece ürün görselleri ve doğru anahtar kelimeleri kullanarak farklı ülkelere online satış yapabilir, ihracatın bir parçası olabilirsiniz.

2017 yılında kurulan Paym.es, dünyanın farklı yerlerinde, sosyal medya kanalları üzerinden online satış yapmak isteyen işyerlerine ‘chatbot’ platformuyla destek sağlıyor. 

Paym.es ile üye olmadan, ek kurulum ücreti ödemeden 4 basit adımda sosyal medya üzerinden satış yapmayı deneyebilirsiniz.

  1. Hemen http://m.me/paywithmessenger adresini ziyaret edin.
  2. Satış butonuna tıklayın.
  3. Ürününüzü tarif edeceğiniz 4 basit soruya cevap verin.
  4. Link oluştur seçeneğine tıklayarak, satış linkinizi alın!

İşte bu kadar!

Paym.es aracılığı ile oluşturduğunuz ürünü isterseniz, Facebook Messenger üzerinden arkadaşlarınız ile paylaşabilir, isterseniz ‘link oluştur’ seçeneğine tıklayarak aldığınız linki, müşterileriniz ile istediğiniz sosyal medya platformu üzerinden paylaşabilirsiniz.

Ürün ödemesinin gerçekleştirmesi ile birlikte Paym.es aracılığı ile müşterinizin kargo bilgileri tarafınıza iletilir. Paym.es’de satın alma yapıldıktan sonra ücret ortak havuza aktarılır. Alıcı ürüne 24 saat içerisinde onay vermekle yükümlüdür, 24 saatten sonra onay otomatik gerçekleştirilir. Ürünün alıcının eline "sorunsuz" şekilde ulaşması ve onayı ile birlikte ortak havuz hesaptan ücret satıcıya aktarılır. Her hafta cuma günleri, ücretin %94'ü satıcı kullanıcının hesabına iletilir.

Paym.es ve PayU iş birliği, sosyal medya üzerinden online satış yapmayı düşünenlere de bir fırsat sunuyor. Bu iş birliği sayesinde PayU İşyerleri, ilk 5 işlemlerinde herhangi bir komisyon ödemeden tamamen ücretsiz işlem yapabiliyor.

Denemek için #HadiBirMerhabaDe
http://payu.paym.es