E-ticaret için online tasarım araçları

İnternet mağazalarının ziyaretçi gözünde beğenilmesi için; doğru görselleştirme, en önemli unsurlardan birisidir. Görsel kimliğiniz, kurumunuzun imajını ve değerlerini yansıtır. Bunu sağlamak için pahalı yazılımlara ihtiyacınız yok; artık internet üzerindeki ücretsiz ya da uygun fiyatlı tasarım araçlarını kullanabilirsiniz.

Online tasarım araçlarının pratik bir şekilde ve her cihazdan kolaylıkla kullanılabilmelerinin yanı sıra, bir avantajları da Facebook, Twitter, Pinterest gibi sosyal ağlarla entegre olabilmeleri.

1 milyon görüntülük arşiv

Bunun en iyi örneklerinden birisi olan Canva, Facebook banner’larından infografiklere ve 2 boyutlu görsellere kadar her şeyi tasarlayabilmenizi sağlıyor. İçerisinde dünyanın en iyi fotoğrafçılarının çektiği fotoğraflar ve illüstrasyonlardan oluşan 1 milyon görüntü dosyalık bir kütüphane barındıran araç, daha çok özellik ve tercih sunan ücretli bir sürüme de sahip.

İnfografikten postere, her şeyi tasarlıyor

İnfografikler, sunumlar ve illüstrasyonlar için tercih edebileceğiniz bir diğer araç ise Piktochart. Önce infografik, sunum, poster ya da grafik arasından ihtiyaç duyduğunuz dosya biçimini, daha sonra bu kategoride karşınıza gelen ücretsiz temaları seçin. Buradan görselleri düzenlemek, logonuzu, dilediğiniz metni ve fotoğraflarla grafikleri eklemek mümkün. Piktochart’ın daha çok seçenek sunan ücretli bir sürümü de mevcut.

Kartvizit tasarımı yaparken zorlanmayın

Fotoğraf rötuşlamak ve grafik tasarım için PicMonkey de farklı bir çözüm sunuyor. Bu aracın pratikliği özellikle küçük işlerde sizi çok rahatlatacak. Sosyal medya gönderileri, infografik ya da fotoğraflarda kullanabileceğiniz aracın bir güzel yanı da, kartvizit tasarımı yapabilmesi.

Sadece infografik ve tablolara özel

Sadece tek bir işe odaklanan bir araçlar genellikle çok işlevlilere göre daha fazla seçenek sunar. İnfografik için kullanabileceğiniz Infogr.am  da, bu önermeyi doğruluyor.  Doğrudan bir Excel dosyasından verileri çekebilen araç, istatistiklerinizi hızlı bir şekilde yayına hazır ediyor.