hero_02
Bizi Yakından Tanıyın

Basın Odası

Basın Bültenleri

05/07/2019

Faaliyet alanını Güneydoğu Asya’ya kadar genişleten PayU, Singapur merkezli Red Dot Payment’ın çoğunluk hissesini satın aldı

Naspers’ın ödeme ve fintech şirketi PayU, bugün Güneydoğu Asya odaklı online ödeme çözümü sağlayıcısı Red Dot Payment’ın (RDP) çoğunluk hissesini satın aldığını duyurdu. Bu satın alımla PayU faaliyetlerini Güneydoğu Asya bölgesine taşıyarak son üç yılda fintech ve birleşme/ satın alımlar için 700 milyon dolardan fazla yatırım yapmış oluyor. 

Devamını Oku

11/06/2019

PayU has agreed to acquire Turkish digital payments provider iyzico in journey to becoming world’s number one fintech investor

PayU has agreed to acquire iyzico – a digital payment services provider and one of the most hotly tipped fintech start-ups in Turkey – for $165 million. The acquisition, which adds to the over $500 million PayU deployed across fintech investments and M&A, is a further step in the company’s mission to become the leading payments provider in high growth markets and the world’s leading fintech investor. 

Devamını Oku

 

25/07/2018

PayU, dev ödeme teknolojisi platformu ZOOZ'u satın aldı

PayU, ödeme altyapılarında yeni küresel standartlar oluşturma vizyonuyla ödeme teknolojisi platformu ZOOZ‘u satın aldığını duyurdu. Bu satın alma anlaşması ile PayU ile çalışan satıcılar,  yabancı pazarlara daha kolay erişerek, 994 milyar dolara ulaşması beklenen sınır ötesi e-ticarette daha etkin olabilecekler. 

Devamını Oku

 

16/06/2018

Ödeme Sayfaları satışlarda kritik rol oynuyor

Sunduğu ödeme servisleriyle e-ticaret sektörünün Türkiye'deki lideri PayU Türkiye, müşteri memnuniyetini artırmak hedefiyle “Ödeme Sayfalarında Kullanıcı Deneyiminin Önemi” başlıklı bir seminer düzenledi. 

Devamını Oku

 

21/03/2018

PayU global ürün stratejisini Türkiye'ye emanet etti

PayU Türkiye, başarısını Türkiye sınırlarının ötesine taşıdı. PayU Türkiye CEO'su Emre Güzer bundan sonra görevine global ürün stratejisinin yönetimini de ekleyerek devam edecek. 

Devamını Oku

 

05/02/2018

Sosyal medya kanalları üzerinden satış yapmak isteyenlere büyük kampanya​​​​​​​

Arkadaşlarınızla konuşur gibi mesajlaşma uygulamaları üzerinden alışveriş ve satış yapabilme olanağını sunan Paym.es, 1 Şubat tarihinden itibaren üç hafta boyunca yapılan satışlarda alacağı komisyon ücretini yarıya indiriyor.

Devamını oku

 

29/01/2018

Yanı başımızdaki tehlikeye büyük engel

E-ticaret ekosistemi büyürken dolandırıcılar da yeni açıklar peşinde koşuyor. 2017 yılında Türkiye'nin e-ticaret sektöründe 66,5 milyon liralık dolandırıcılık girişimini önleyen PayU Türkiye, yüzde 99'u geçen yakalama oranı ile hem müşterileri hem de işyerlerini korumayı sürdürürken ülke ekonomisine de katkı sağlıyor.  

Devamını oku

 

07/11/2017

PayU'nun yatırımları yarım milyar doları geçti    

16 ülkede faaliyet gösteren PayU, bağımsız dijital havale şirketi Remitly'e yatırım yaptı. Remitly, bu yatırımla D serisi fonunu 115 milyon dolara kadar yükselteceğini duyurdu. PayU CEO'su Laurent Le Moal da bundan böyle Remitly'nin yönetim kurulunda yer alacak. PayU Türkiye CEO'su Emre Güzer, dünya çapında yarım milyar doları geçen yatırımlarına yenilerini eklemeyi sürdüreceklerini açıkladı.  

Devamını Oku

 

17/10/2017

PayU'nun global müşteriler satış yöneticisi Haktan Omaçer oldu

Sunduğu birçok ödeme servisiyle e-ticaret sektörünün Türkiye'deki lideri PayU Türkiye'nin global müşteriler satış yöneticiliği görevine Haktan Omaçer getirildi. Omaçer, PayU'nun bünyesindeki uluslararası markalarla işbirliklerinden sorumlu olacak. 

Devamını Oku

 

13/10/2017

Ödeme Kuruluşları arasında PayU Liderliğine Fintech Forum'dan ödül

Sunduğu birçok ödeme servisiyle e-ticaret sektörünün Türkiye'deki lideri PayU Türkiye'ye, Fintech Forum'dan ödül geldi. Ülkemizdeki fintech ekosistemi içinde 2016-2017 yılı işlem hacmi alanında birinci olan şirket, başarısını Fintech Forum'dan aldığı ödülle taçlandırdı.

Devamını Oku

 

05/07/2017

Sosyal medya üzerinden alışverişler yeterince güvenli mi?

Son yıllarda Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden yapılan satışlar kolaylık sağlasa da birçok tehlike barındırıyor. Ticari kaydı bulunmayan, sınırlı iletişim bilgisine sahip kişiler tarafından yapılan satışlar dolandırıcılık riskleri taşıyor. PayU Türkiye, sosyal medya kanalları üzerinden alışveriş yapan kullanıcılara bir dizi tavsiyede bulunuyor.

Devamını Oku

 

16/05/2017

PayU, Almanya'nın en büyük Fintech yatırımını gerçekleştirdi!

PayU, tüketici finansman şirketi Kreditech'e stratejik ortaklık kapsamında 110 milyon Euro'luk yatırım yaparak Almanya'nın FinTech'e yönelik en büyük sermaye artırımını gerçekleştirdi. 

Devamını Oku

 

27/04/2017

PayU Türkiye’den hurdanızı kazanca çeviren girişime destek!

E-ticaret ekosistemine gösterdiği yakın ilgi ve sunduğu altyapı çözümleriyle PayU, katmadeğer sağladığı şirketlere ve sektörlere bir yenisini daha ekledi. 

Devamını Oku

 

03/03/2017

Türkiye’de sadece 10 kişiden biri online alışverişi tercih ediyor. 

PayU Türkiye’nin e-ticaret ekosistemine yönelik tüketici davranışlarını anlamak amacıyla GfK ile birlikte yaptığı araştırma, online alışverişte gidilecek çok yol olduğunu gösteriyor. 

Devamını Oku

 

06/02/2017

Türkiye’de online ödemenin sınırları yeniden çiziliyor!

PayU Türkiye, Tasit.com ve Botudio işbirliğiyle uygulama indirmeden, üyelikle uğraşmadan, Facebook Messenger üzerinden 3 dakikada araç kiralamak mümkün. 

Devamını Oku

 

03/02/2017

Kiranızı kredi kartıyla ve taksitle ödemek artık mümkün!

Kiracıların, kredi kartı veya banka kartlarını kullanarak tek çekim ya da taksitli seçeneklerle kira, depozito ve ilk kira gibi masraflarını ödemeyi mümkün kılan Türkiye’nin ilk kira ödeme-takip platformu e-kira.net, PayU’nun güvenli ödeme altyapısıyla yayında. 

Devamını Oku

 

31/01/2017

Online alışverişlerdeki tehlikeye dikkat!

Türkiye’de e-ticaret sektörünün büyümesi ve ekonomik göstergelere paralel olarak dolandırıcılık girişimleri de artıyor. 

Devamını Oku

 

04/01/2017

PayU Türkiye, “StartupU” ile Türkiye’deki Startupları dünyaya taşımaya hazırlanıyor

PayU Türkiye, düşük maliyetiyle dikkatleri üzerine çeken “StartupU” isimli paket ile startupların e-ticarete kolayca adım atmalarını sağlamakla kalmıyor, dünyanın her yerine satış yapmalarının da önünü açıyor. 

Devamını Oku

 

01/12/2016

PayU Türkiye ve ComPay Ödeme Çözümleri işbirliğiyle online alışverişte Türkiye’de bir ilk gerçekleşiyor!

PayU ve ComPay işbirliği sayesinde milyonlarca internet bankacılığı müşterisi, binlerce e-ticaret sitesi üzerinden yapacakları alışverişlerde banka hesabından, kredili mevduat hesabından ya da bankasının cüzdan uygulamasından kolayca ve güvenle ödeme yapabilecek. 

Devamını Oku

 

30/11/2016

Türkiye’nin ilk “Fintech Startup Weekend” etkinliği, PayU Türkiye sponsorluğunda gerçekleşti

Türkiye’nin ilk “Fintech Startup Weekend” etkinliği, PayU Türkiye sponsorluğunda gerçekleşti.

Devamını Oku

 

30/09/2016

Computop ve PayU’dan uluslarası dev hamle!

Dünyanın önde gelen ödeme kuruluşlarından Computop ile PayU  işbirliği sayesinde işletmeler tek bir ödeme altyapısında buluşuyor. Bu entegrasyonla PayU, hizmet verdiği tüm ülkelerde sayısı 2,5 milyara ulaşan müşteriye hızlıca erişim imkanı sağlıyor.  

Devamını Oku

 

06/09/2016

BDDK’dan PayU’ya ödeme kuruluşu lisansı 

Türkiye’de 2011 yılından bu yana sürdürdüğü faaliyetler ile 5 binden fazla aktif üye iş yerine tahsilat kolaylığı sunan PayU Türkiye, BDDK tarafından verilen “ödeme kuruluşu lisansı” ile yoluna devam edecek. 

Devamını Oku

 

13/06/2016

e-Ticarette kredi veya banka kartı olmadan online alışveriş dönemi başlıyor!

PayU ve UPT’nin birlikte hayata geçirdiği “Nakit Öde” servisi ile artık son kullanıcılar online mağazalardan aldıkları ürünlere ait alışveriş tutarını; kredi kartı, banka kartı veya kapıda ödeme hizmetini kullanmadan doğrudan nakit ödeme ile gerçekleştirebilecek. 

Devamını Oku

 

27/05/2016

E-ihracata dair tüm sorular “E-ihracat Zirveleri”nde yanıt buluyor

E-ticaret alanında dünyada elde ettiği birikimi KOBİ’lerin hizmetine sunan PayU, e-ihracat çalışmalarına da ağırlık vermeye başladı. Bu çalışmaların ilk ayağı ise PayU, T-Soft ve B2CDirect ile birlikte düzenlenen “e-İhracat Zirvesi” oldu. 

Devamını Oku

 

20/04/2016

PayU, Türkiye’de e-ticaret yatırımlarını büyütüyor 

PayU’nun faaliyet gösterdiği ülkelere ait e-ticaret ve fintech potansiyelini ortaya koyduğu çalışmasında, büyümekte olan ülkelerdeki potansiyel dikkat çekiyor. 

Devamını Oku

 

01/04/2016

E-ticarette erkekler ihtiyaca göre, kadınlar spontane hareket ediyor

PayU Türkiye’nin alışveriş alışkanlıklarına dair yaptırdığı araştırmada çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. 

Devamını Oku

 

19/02/2016

PayU’nun dolandırıcılık girişimlerini önleme oranı yüzde 100’e yaklaştı!

Sunduğu birçok ödeme servisiyle Türkiye’de şu an 5 binden fazla aktif işletmeye hizmet veren PayU Türkiye, 2015 yılında kendi sistemleri üzerinden teşebbüs edilen dolandırıcılık girişimlerini yüzde 100’e yakın oranda engelledi.  

Devamını Oku

 

16/02/2016

PayU’dan girişimcilere tam destek!

PayU Türkiye hazırladığı yeni e-Ticaret 101 Paketi ile girişimcilein hayatını kolaylaştırıyor. Sunduğu birçok ödeme servisiyle e-Ticaret sektörünün Türkiye’deki lideri PayU Türkiye, girişimlere yönelik cazip bir paket hazırladı. 

Devamını Oku

 

26/01/2016

PayU’dan akıllı telefonları POS’a dönüştüren ürün: mPOS

mPOS kullanan işyerleri; iOS ve Android uyumlu mobil cihazlarıyla her yerden, hiçbir ek okuyucuya gerek duymadan, kolay ve hızlı bir şekilde kredi ve banka kartı üzerinden peşin ya da taksitli ödeme alabilecek. 

Devamını Oku

 

03/11/2015

PayU’nun Türkiye Satış Direktörü İlker Türkoğlu oldu

E-ticaret sektörünün güvenilir iş ortakları arasında yer alan PayU Türkiye’nin Satış Direktörlüğü görevine İlker Türkoğlu getirildi. 

Devamını Oku

 

19/10/2015

PayU Türkiye ile Mikro Yazılım’dan muhasebe maliyetlerini düşüren büyük işbirliği

İşbirliği kapsamında, PayU Üye İşyerleri kendilerine işgücü ve zaman tasarrufu sağlayacak aynı zamanda muhasebe maliyetlerini de oldukça düşürecek e-fatura, e-defter ve e-arşiv gibi e-Devlet uyumlu hizmetlerden uygun fiyatlara yararlanabilecek. 

Devamını Oku

 

04/08/2015

PayU, yeni logosu ve yüzüyle karşınızda

Sektördeki güçlü konumunu her gün daha da sağlamlaştıran PayU, web sitesini “hız, basitlik ve etkileyicilik” prensipleri üzerine yeniden inşa etti.

Devamını Oku

 

21/07/2015

PayU’nun Türkiye Pazarlama Müdürü Gaye Ör oldu

E-ticaret sektörünün güvenilir iş ortakları arasında yer alan PayU Türkiye’nin Pazarlama Müdürlüğü görevine Gaye Ör getirildi. 

Devamını Oku

 

01/07/2015

PayU, iletişim çalışmalarını Türkiye’de Marjinal Porter Novelli ile yürütecek

Sanal POS çözümleri, gelişmiş sahtecilik (fraud) önleme filtreleri, 7 gün 24 saat hizmet veren uzman sahtecilik izleme ekibi ve daha birçok servisle e-ticaret sektörünün güvenilir iş ortakları arasında yer alan PayU Türkiye, tüm iletişim çalışmaları için Marjinal Porter Novelli (MPN) ile anlaştı. 

Devamını Oku

 

28/08/2014

PayU dan e-ticaret firmalarına özel kazandıran çözüm: Bayi Ödeme Altyapısı

E-ticaret sektörünün ödeme alanındaki çözüm ortağı PayU Türkiye, yepyeni bir ürünü ile e-ticarete ivme kazandırıyor. 

Devamını Oku

 

05/07/2014

PayU Türkiye’den e-ticareti destekleyen bir iletişim çalışması: E-ticareti Seviyorum!

E-ticaret sektörünün ödeme sistemleri alanındaki çözüm ortağı PayU Türkiye e-ticaretin faydalarını kullanıcılara aktarmak amacıyla yaklaşık bir ay sürecek yeni bir kampanya başlattı: “E-ticareti Seviyorum”.

Devamını Oku

 

17/04/2014

PayU’dan e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmeti: Tekrarlayan Ödeme ve Tek Tıkla Ödeme

Şimdiye kadar çalıştığı online işletmeler için 7,5 milyon TL’den fazla kayba neden olabilecek 10 bin sahtecilik girişimini engelleyen PayU Türkiye, e-ticaret firmalarının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sunduğu ürün ve hizmetleri geliştirmeye devam ediyor. 

Devamını Oku

 

23/01/2014

E-ticaret firmaları PayU - BKM Express işbirliği ile kazanıyor!

E-ticaret sektörünün ödeme sistemleri alanındaki çözüm ortağı PayU Türkiye; Bankalararası Kart Merkezi ile yaptığı anlaşma kapsamında, e-ticaret firmalarına ve bu firmaların müşterilerine artık BKM Express’i de bir ödeme seçeneği olarak sunuyor. 

Devamını Oku

 

30/09/2013

E-ticaret firmaları PayU Bridge ile satışlarını artırıyor!

E-ticaret firmalarının çözüm ortağı PayU, farklı bankalardan aldığı sanal POS’lar ile e-ticaret faaliyetini yürüten işletmelere yönelik sunduğu katma değerli hizmetleri “PayU Bridge” adı altında birleştirdi. 

Devamını Oku

 

01/08/2013

Global multimedya şirketi Naspers'ın iştiraki, Latin Amerika'nın bir numaralı online ödeme platformu PayU Latam artık Brezilya'da!

Brezilya e-ticaret piyasası, Avianca, Groupon ve Dafiti gibi şirketler tarafından başarıyla uygulamaya konan küresel bir platform kazandı. 13 yıl önce kurulan ve Avrupa, Asya, Afrika ve Latin Amerika'da faaliyet gösteren PayU, artık Brezilya e-ticaret pazarının yeni online ödeme platformu. 

Devamını Oku

 

06/03/2013

Dünya Kadınlar Günü'nde PayU'dan kadın girişimcilere destek!

PayU Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın girişimcilere destek olmak için 8-15 Mart tarihleri arasında PayU ile çalışmak için başvuran ve başvurusu kabul edilen girişimci kadınlardan bir yıl boyunca aylık sabit hizmet bedeli almayacak. 

Devamını Oku

 

01/07/2012

PayU Türkiye ve PlatinMarket işbirliği ile e-ticaret şirketleri 5 markanın sanal POS’una bir günde sahip oluyor

Firmalar e-ticaret sektörünün iki çözüm ortağı PayU Türkiye ve PlatinMarket işbirliği ile 5 markanın (Bonus, World, Axess, Maximum, Advantage) sanal POS’una bir günde ve en uygun komisyon oranlarıyla sahip oluyor. 

Devamını Oku